Darmoděj z.ú.

Dukelská 456/13, 79001 Jeseník, web: www.darmodej.cz, e-mail: darmodej@darmodej.cz

Darmoděj z.ú.
Darmoděj z.ú. Darmoděj s.r.o. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kontaktní centrum Terénní program Služba následné péče Adiktologická ambulance Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Evropské projekty
Novinky
Vaření NZDM Jeseník- Lipovská
 
 
Turnaj v šipkách NZDM Jeseník- Ot. Březiny
 
 
Tvoření ke Dni matek NZDM Jeseník 
 
 
 
Taneční vystoupení Kobylá nad Vidnavkou
 
 
květnový program NZDM Kobylá nad Vidnavkou
 
 
květnový program NZDM Jeseník- Ot. Březiny
 
 
květnový program NZDM Jeseník- Lipovská
 
 
květnový program NZDM Mikulovice
 
 
 
  Tělocvična- NZDM Jeseník - Lipovská
 
 
 

Najdete nás i na Facebooku

klikni

NZDM Jeseník a Kobylá:

NZDM Mikulovice:

 

 

 

 
Akce a aktuality
 
 Stěhování NZDM

Vážení klienti, kolegové…
Oznamujeme tímto, že sociální služby Darmoděj z.ú. – Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež bude od 18.7.2016 provozována na adrese: Jeseník, Lipovská 83/6.

V souvislosti se stěhováním bude služba pro klienty v období 11.7.2016- 17.7.2016 uzavřena.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu

Tým pracovníků NZDM

 
Výlet na Priessnitz + opékání v přírodě

 

Hledání nových talentů v hudební zkušebně

 

Informační nástěnka pracovních nabídek

 

Hra Kubb + vědomostní test

 

 

Nové Nintendo Wii ve 4.lístku :-)

 

Sportovní den

 

Grilování

 

Nové domácí kino ve 4.lístku :-)

 

 

Jarní úklid

 

Vědomostní test

 

Ve 4.lístku máme novou herní konzoli Playstation 3

 

Stavění sněhuláků

 

Vánoční besídka

 

Turnaj v ping-pongu

 

Sportovní vyžití ve 4.lístku

 

Halloween

 

 

Homeless World Cup 2014

 

 Lezecká stěna

 

Sportovní odpoledne (3.část)

 

Turnaj v PC hře Warcraft

 

Sportovní odpoledne (2.část) 

 

Den Dětí + Výlet na Priessnitz

 

Sportovní odpoledne

 

Grilování před 4.lístkem

 

 

Den pro děti

 

Turnaj v PC hře Vietcong

 

Vánoční guláš

 

Mikulášská nadílka

 

4.lístek má hudební zkušebnu

 

Happy Halloween

 

Výlet na Křížový vrch a Čertovy kameny

 

Workshop: Rytmus bicích

 

Výlet do Faunaparku 2013

 

Odpoledne plné her

 

Výlet do Račího údolí

 

Homeless World Cup 2013

 

Hip-Hop párty v NZDM 4.lístek

 

  

Beseda: První pomoc

 

Zpěvák Martin Šafařík ze souteže SuperStar v NZDM 4.lístek

V sobotu 16. 2. 2013 jsme v našem zařízení přivítali účastníka soutěže SuperStar, Martina Šafaříka. Dorazil v doprovodu svého manažera a „bodyguarda“ v jedné osobě Tomáše Lapky. V 15,30 za ohlušujícího potlesku početného publika začal Martin dokazovat, proč se této soutěže účastní. Svým Superhlasem okouzloval nejen dívčí část publika. Sám se doprovázel na stařičkou, avšak spolehlivou kytaru, kterou jsme mu půjčili, a jednou tento nástroj zcela jistě bude mít nevyčíslitelnou hodnotu :-) Během téměř dvouhodinového vystoupení si mezi jednotlivými songy Martin s našimi klienty povídal, zejména o hudbě a odpovídal na všetečné dotazy. Také si zahrál s našimi klienty hru, kdy rozdělil publikum na kluky a holky, a na píseň Bobbyho Mc Ferrina - Don´t worry be happy naši klienti střídavě statečně pěli refrén této skladby. Na závěr proběhla nezbytná autogramiáda a společné focení. Akce měla obrovský úspěch a my přejeme Martinovi, aby to v soutěži dotáhl co nejdále, tedy aby z něho byla další SuperStar :-)


http://superstar2013.nova.cz/clanek/finaliste/martin-safarik.html

 

 

Máme rádi 4.lístek aneb předjarní úklid

 

Beseda: Šikana a kyberšikana

 

Twister

 

Turnaj v Playstation hrách

 

Zdobení vánočního stromečku

 

Lezecká stěna

 

Turnaj NZDM 2012

 

Nový stolní tenis

 

Ve 4.lístku máme nový přírůstek, jménem

VZDUŠNÝ HOKEJ :-)

 

Připojení do facebookové skupiny 4.lístku

(Pouze pro klienty 4.lístku)

 

 

Ukončení prázdnin

Dne 30.8.2012 se před prostorami NZDM 4.lístku konalo ukončení a rozloučení s prázdninami. V odpoledních hodinách jsme před 4.lístkem rozžhavili grill, připravili špekáčky a mezi tím jsme se věnovali různým venkovním aktivitám. Hrál se basket, kopaná, KUBB, soft tenis, frisbee, flowerstick. Vyšlo nám krásné počasí, během odpoledne jsme se příjemně unavili, občerstvili a rozloučili s prázdninami jak se sluší a patří.

Tvorba z Fima

Dne 28.8.2012, začala akce ,, tvoření z FIMA,,.  Po otevření služby na 4.lístku se všichni příchozí okamžitě informovali, zda-li můžeme hned začít s tvořením. Místnost na klubíku jsme přizpůsobili tak, abychom měli prostor ke tvorbě. Uživatelé usedli okolo stolu a pracovnice jim vysvětlila, co že to FIMO vůbec je a jak se s ním pracuje.  Všichni přítomni uživatelé začali s chutí rozdělávat balíčky s různobarevnou hmotou a začali zkoušet vytvářet různé tvary. Někteří pracovali samostatně, jiní si žádali o pomoc při míchání barev, či dotvarování náušnic. Všichni ovšem pracovali se zápalem, soustředěním a zájmem. Během odpoledne se u stolu prostřídalo několik uživatelů a každý si vyrobil alespoň nějakou maličkost. Všechny výrobky jsme označili jmenovkami, naskládali na tác a pracovnice (Štěpánka ) si je odnesla domů, aby je mohla vypálit. Druhý den je donesla vypálené zpátky na 4.lístek. Po otevření služby se uživatelé hned po příchodu ptali, jestli jsou jejich výtvory již hotové, aby si je mohli prohlédnout a vyzkoušet. Všichni byli se svou prací spokojeni a navzájem si své výtvory ukazovali a zhodnocovali. Celkově můžeme akci zhodnotit jako úspěšnou, příjemně a neobyčejně jsme strávili úterní odpoledne, a navíc ještě měli dobrý pocit ze svých výtvorů.

Výlet do Balneoparku

Dne 10.8.2012 jsme uskutečnili plánovanou akci, a to výlet do Balneoparku. Před 13tou hodinou jsme se sešli v prostorách  4.lístku, sbalili sportovní náčiní a po 13té hodině vyrazili do Kauflandu nakoupit nějaké ty špekáčky na oheň. Pak jsme si to namířili směr lázně přes muzikantskou stezku. V lázních jsme se usídlili u lanového parku, kde někteří z nás ukázali své dovednosti a vyzkoušeli si svou zdatnost v lezení na lanových překážkách. Když se členové naší výpravy dostatečně vyblbli, zašli jsme se podívat na venkovní procedury. Odvážlivci sundali boty, vyhrnuli gatě a vrhli se do kanálů s ledovou vodou Priessnitzovou, kde poctivě šlapali až do znecitlivění nohou. Dokonce někteří kromě nohou, nořili do těchto vod i své ruce a dokonce i hlavy. Po ledově mokrém zpestření jsme se vrátili na hřiště. Vtvořili jsme si branky z batohů, rozdělili se na dvě družstva a vrhli se do hraní kopané. Všichni hráči bojovali ze všech sil za svůj tým. Došlo k pár střetům s míčem a občas i s nohou protihráče, ale nakonec zápas dopadl nerozhodně. Všichni hráči odešli ze zápasu živí a zdraví. Po krátkém odpočinku se celá výprava odebrala na nově zrekonstruované ohniště, ležící pod lázněmi  ,,u křížku“. Na závěr cesty k ohništi nás čekal výšlap do relativně prudkého kopce. Někteří výletníci již byli řádně unavení a tento kopec, posetý kopřivami, zdolávali s vypětím posledních sil. Avšak odměnou jim byla nádherná vyhlídka, krásné prostředí a opékání špekáčků. Na vrcholu někteří pomohli při sbírání dřeva na oheň, někteří se věnovali zkoumání okolí nebo různým sportovním aktivitám, jako například badminton, nebo breakdance. Pracovníci  4.lístku se postarali o založení a udržování ohně, připravili špekáčky a klacíky no a konečně se mohlo začít opékat. Jakmile byli všechny hladové krky nakrmené, sbalili jsme všechny věci, poklidili odpadky a vydali se na zpáteční cestu. Po jídle pár jedinců získalo opět spoustu energie a kopec dolů sbíhali. Dorazili jsme do města v plném počtu a všichni bez úrazu, za to ale s dobrým pocitem z příjemně stráveného dne. Ve městě jsme se rozloučili a každý šel svou cestou domů.

Výlet do Faunaparku

Homeless World Cup 2012

Víkend na koupališti 

Májkování 2012

Grilování 2012

Florbal Open Air 2012

Dne 15. 3. 2012 jsme uskutečnili dlouho plánované a očekávané utkání ve florbale. Zápas proběhl  v tělocvičně na ZŠ Průchodní. Sešli jsme hojném počtu sedmnácti florbalových nadšenců (někteří, pravda jen nadšeně fandili). Postavili jsme dva vyrovnané týmy. Na jedné straně stanul  jako kapitán Pepa – terénní pracovník a velezkušený to hráč. Na straně druhé, už ne tak zkušený, za to s rozvahou hrající kapitán a pracovník 4. lístku Pavel. Florbalová řežba, tedy, honění se za malým dírkovaným nesmyslem, rozdávání a schytávání tvrdých ran trvala skoro dvě hodiny a gólů padlo skutečně mnoho. Výsledek nebyl důležitý, protože naše heslo znělo: není důležité vyhrát, ale zúčastnit  se, unavit se,  popřípadě zmrzačit se…… sportu zdar! a florbalu zvlášť. Na závěr děkujeme Evropskému sociálnímu fondu, bez jehož podpory by se celá akce neuskutečnila a firmě SPORT 2000, která nám v loňském roce věnovala sadu florbalových hokejek, míčků a rozlišovacích dresů. Fotky z akce jsou samozřejmě jako vždy ve fotogalerii.

 

Bruslení a nocování ve 4.lístku 2012

   

V pátek 17. 2. jsme jako každý rok vyrazili do Lázní bruslit. Letos v počtu dvanácti uživatelů. Ověřili jsme si, že jsme všichni excelentními bruslaři, což dokazovaly naše profesionální pády a modřiny, které zdobily naše vysportovaná těla. Po devadesáti minutách strávených na ledě, jsme se v cukrárně zahřáli čajem, energii doplnili lázeňskými oplatky a vyrazili směr 4. lístek. Zde nás čekal náročný večer a následně i noc. Po bruslení stejně jako loni bylo naplánováno spaní ve 4. lístku. Po příchodu z Lázní jsme si nejprve uvařili naprosto dokonale chutnající večeři v podobě bramboráků se zelím a pak se věnovali různým činnostem. Hrály se společenské hry, například twister, aktivity, šipky a jiné, poslouchala se muzika a sledovaly filmy. Většinou horory, jak jinak. Zmoženi všemi činnostmi jsme postupně usínali. Ráno u snídaně jsme společně zhodnotili tuto luxusní akcičku a plánovali její další pokračování.

 

Turnaj ve fotbálku 2012

28. 1. 2012 se na 4. lístku uskutečnil turnaj ve stolním fotbálku. O velké oblibě této hry svědčí fakt, že se ho zúčastnilo deset týmů, jak z řad našich uživatelů, tak i místních „profíků“. Úroveň turnaje byla velmi vysoká, což dokazovaly vyrovnané a dlouhé zápasy. Tuto úroveň ještě zvýšili pracovníci 4. lístku Peťa a Pavel, kteří aktivně zasáhli do turnaje a obsadili se svými spoluhráči první a třetí místo. Svých cen, kterými byly různé sladkosti a hudební CD se samozřejmě zřekli ve prospěch svých protihráčů. Zajímavé momenty z této akce lze shlédnout v naší fotogalerii.

Vánoční guláš 2011

 

Kontakt
Darmoděj z.ú. - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
Zázemí služby: 

Lipovská 83/8
790 01 Jeseník

Otakara Březiny 199/3
790 01 Jeseník

Kobylá nad Vidnavkou 53
790 65 Kobylá nad Vidnavkou
 

Hlavní 207
790 84 Mikulovice
 
 

nzdm@darmodej.cz
774 742 341

608 021 569

Identifikátor služby:

861 89 99

Vedoucí služby:

tel: 775 039 589
e-mail: rozborilova@darmodej.cz

Zástupce vedoucího služby:

tel: 774 742 341
e-mail: spurna@darmodej.cz

 

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies